Obec Kurovice

FACEBOOK

Dnes je 23.10.2021 a svátek má

Aktuality

MUSICA HOLEŠOV - pozvánky na podzimní řadu
[ vloženo ]:  24.09.2021     [ autor ]: 

 

 
 

Vážení a milí,

astronomický podzim je již v plné proudu a stejně tak i podzimní koncertní řada MUSICA Holešov.

Ti kteří byli na zahajovacím koncertě na kterém vystoupil Ensemble Castelkorn s francouzskou sopranistkou  Claire Lefilliâtre mi určitě dají za pravdu, že to byl nádherný večer a že především Claire svým hlasem a vystupováním okouzlila všechny přítomné.

Přijměte tento mail jako pozvání na další dva koncerty:

ve středu 29. září v kině Svět bude v „hlavní roli“ opět výtečný zpěvák – Dan Bárta. Obklopen skvělými hudebními osobnostmi své kapely „Illustratosphere“ představí především písně z nového CD Kráska a zvířený prach, které má výborné recenze.

Ukázku si můžete poslechnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=kyerkqlJ_-o

Vstupenky můžete koupit zde: https://www.ticketportal.cz/event/DAN-BARTA-ILLUSTRATOSPHERE-132423

 

Kvarteto Martinů patří již mnoho let k nejlepším českým komorním souborům. V pátek 15. října budou protagonisty slavnostního koncertu „Pocta Antonínu Dvořákovi“, který připomene 180. výročí narození tohoto skladatelského génia.

Že bude hudba a program koncertu opravdu oslavný, jásavý a virtuózní dosvědčuje i tato ukázka: https://www.youtube.com/watch?v=Ckz_P7kj0PQ

Zazní nejslavnější Dvořákovy komorní skladby, mimo jiné i „Americký“ kvartet. Druhou větu z něj si můžete poslechnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=fiy4jYYmbpo&list=RDfiy4jYYmbpo&start_radio=1 Kvarteto Martinů ji natočilo jako upoutávku na výstavu „Slavní čeští skladatelé“, která právě probíhá v Národním muzeu v Praze.

(Pokud budete v Praze a budete mít čas, vřele doporučuji k návštěvě, výstava je opravdu zdařilá a velkolepě pojatá  https://www.nm.cz/ceske-muzeum-hudby/slavni-cesti-skladatele)

 

Vstupenky na koncert „Pocta A. Dvořákovi“ 15. října si můžete zakoupit zde: https://www.ticketportal.cz/event/Pocta-Antoninu-Dvorakovi   

 

Přeji Vám úspěšné dny a těším se na setkání při koncertech MUSICA Holešov, Karel Košárek.

www.musica-holesov.cz

Obec Kurovice  -  oficiální web obce   |   Aplikace, www a design:  ALMEO s.r.o. - aplikace a systémy