Obec Kurovice

FACEBOOK

Dnes je 14.07.2020 a svátek má

Aktuality

MUSICA Holešov 2020 - aktuální informace, pozvánka
[ vloženo ]:  27.05.2020     [ autor ]: 

 

Vážení a milí,

moc mě těší, že vás mohu opět po nějaké době oslovit s pozvánkou.

Původně plánovaný koncert 24. května musel být přesunut na neděli 14. června, ale – jak už pozměněný název koncertu napovídá – s malým bonusem. Vedle harfistky Jany Bouškové bude dalším hostem programu sopranistka Miroslava Časarová, která v minulých týdnech vzbudila pozornost svým vtipným přebásněním a interpretací slavné Dvořákovy árie „Měsíčku na nebi hlubokém“, kterou nazvala „Koronárie aneb Žalozpěv jedné operkyně“. Hezký rozhovor s Mirkou pro časopis „OnaDnes“ si můžete přečíst zde:

https://www.idnes.cz/onadnes/vztahy-sex/sopranistka-miroslava-casarova-karantena-rusalka-koronarie.A200514_113007_vztahy-sex_job?h=91390F89E0B1A865739A0829B4FCB483

 

I Jana Boušková nabídne posluchačům hudební klenot českého skladatele – Vltavu B.Smetany v úpravě pro sólovou harfu. Kdo v televizi viděl přenos koncertu „Pomáháme s Českou filharmonií“, na kterém Jana tuto skladbu hrála, určitě bude souhlasit, že to byl zážitek. Zážitek natolik silný, že jsme úplně zapomněli, že Smetana napsal Vltavu pro velký orchestr. Můžete se přesvědčit sami -  https://www.youtube.com/watch?v=Y0B6oLLWUtE

 

Vstupenky na tento koncert můžete koupit buď v Info centru přímo na zámku v Holešově, nebo v síti Ticketportál zde:

https://www.ticketportal.cz/event/Dialogy-harfy-a-klaviru-aneb-souzneni-270-strun

Držitelé permanentek jarní řady mají samozřejmě vstup a rezervaci místa zajištěné.

Rádi bychom tento koncert pojali (ať už v roušce nebo bez ní) s úsměvem, nadhledem a především radostí z toho, že se život vrací do normálu a my se zase můžeme setkat ve velkém sále zámku.

Srdečně Karel Košárek.

 

 Pro ty z vás, kterým se do rukou nedostal článek otištěný v posledním měsíčníku Holešovsko informující především o vstupenkách a permanentkách:

MUSICA Holešov 2020 – aktuální informace

Jistě nikdo neočekával v přípravě jarní koncertní řady festivalu Musica Holešov, že nastane něco, co zmaří naši práci. Důsledky vládního nařízení k zamezení šíření koronaviru zabránily pořádání koncertů v plánovaných termínech.  Žádný koncert však není zrušen. Některé koncerty proběhnou v podzimních termínech, jiné z provozních důvodů až v příštím roce.

Vstupenky na všechny koncerty zůstávají v platnosti i pro náhradní termíny. Stejně tak i permanentky z jara, budou platit na všechny další koncerty až do konce roku 2020. Pokud by se však posluchač rozhodl pro vrácení vstupného, může tak učinit tam, kde vstupenku či permanentku zakoupil.

Vratka  vstupného  v síti Ticketportal je však administrativně náročnější a česká vláda proto v současné době připravila řešení spočívající v nahrazení vrácení peněz voucherem, který půjde vyměnit za vstupenku na jiný, pozdější koncert konaný v průběhu dalších 12 měsíců. 

Děkujeme všem zájemcům o podzimní koncertní řadu a prosíme je o malé strpení – z důvodu současné situace a přesunů termínů stovek koncertů v celé republice dolaďujeme poslední organizační záležitosti. Ale již nyní vás můžeme pozvat na koncert „Soňa Červená zpívá a vypráví“ 13. září, 18. září to bude večer dvou výjimečných smyčcových kvartet Bennewitzova a Zemlinského, koncert sopranistky Kateřiny Kněžíkové a Filharmonie B. Martinů 28. října nebo přeložené představení Pražského komorního baletu „Carmina Vetera“ 6. prosince.

Chceme ujistit všechny naše milé a věrné posluchače, že podzimní řadu koncertů připravujeme se stejnou péči a důrazem na kvalitní, zajímavý program a interprety a věříme, že nám zachováte přízeň a důvěru

 

 

 

Obec Kurovice  -  oficiální web obce   |   Aplikace, www a design:  ALMEO s.r.o. - aplikace a systémy